x
Sibel Taşhan Yurtseven
BRCGS ve FSSC Onaylı Başdenetçi/Gıda Yüksek Mühendisi
IFS Pathway Publisher

BRCGS Start-Orta Seviye Öz Değerlendirme/İç Denetim Soru Listesi

Summary
BRCGS Sisteminizi temel seviyeden orta seviyeye yükselmek istiyorsunuz fakat nereden başlamalıyım bilmiyorsanız ya da uygulamalarınız standardın ne kadarını karşılıyor ölçmek istiyorsanız ya da standardı uyguladığınız ama denetim öncesi bir öz değerlendirme yapmak istiyorsanız bu quickcheck ile tüm bunları öğrenmek ve eksikleriniz varsa da uygulama içinde tamamlamak için hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu quickcheck 'i tedarikçi denetimlerine hazırlanmak için kılavuz olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda iç denetimlerinizi de bu soru listesi ile gerçekleştirebilirsiniz.
Existing Standards
BRCGS Start V1
Tags
Global Market, Başlangıç, orta seviye, ön değerlendirme
QuickCheck Content
Relevant Standard Item NoTask TitleTask DetailsExpectation
1.1.1Üst Yönetim Taahhüdü-Politikaİşletmenizde dokümante edilmiş güvenli, yasal, belirtilen kalitede ve özgün ürünler üretme yükümlülüğünüzü ve bunun müşterilerine karşı sorumluluğunuz olduğunu, anlatan politikanız var mı?Doküman
You must purchase QuickCheck to see 11 of other questions.
Do you want a demo?
You can start a demo to see what you can do when you buy this QuickCheck.

How do QuickChecks work?

Step 1
Find the QuickCheck
QuickChecks created by experienced Suswisers are question lists that ensure the sustainability of your management system. Find the QuickCheck you need.
Step 2
Add to Cart & Buy
Put the QuickCheck you discovered in your cart and buy them with your credit or debit card with our secure payment method.
Step 3
Get started!
Suswise provides you with the necessary tools to use the QuickChecks you have purchased with your teammates.
Step 4
See what you need to do
Suswisers who are experts in their fields have written everything you need to do step by step in the QuickChecks they have prepared.
Step 5
Enter what stage you are in
For each item in QuickCheck, you can enter what status you are in, your current applications, and your non-conformances.
Step 6
Assign your teammates
You can use your QuickChecks together with your teammates. You can assign them, set deadlines, and track the status of tasks with advanced graphical reports.
Step 7
See your success rate
When you use QuickChecks, you can see your initial and current success status with graphical reports and follow your progress.
Step 8
Manage your nonconformities
QuickChecks allow you to manage your nonconformities. How many non-compliances do you have, who was assigned for them and what are the duties? All on one screen.