x
Nazar Adanır
Quality Systems Consultant

Etiketleme

Summary
Yeni bir etiket tasarımı yapmanız gerekli yada etiketin yasallığını kontrol edeceksiniz ama nereden başlamanız gerektiğini ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğini, yasal olarak nelere bakmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu QuickCheck ile adım adım bunları öğrenebilir, her adımda tamamladığınız adımı işaretleyerek ilerlemenizi takip edebilir. Eğer davet etmeniz gerekli bir başka sorumlu var ise Suswise üzerinden davet ederek, projeyi Suswise üzerinden birlikte yürütebilirsiniz.
Existing Standards
BRCGS, IFS, FSSC, ISO 22003
Tags
yasa, yasallık, etiketleme
QuickCheck Content
Relevant Standard Item NoTask TitleTask DetailsExpectation
1Gıda Etiket Bilgileri-YasalAmbalaj tasarımında; Gıdanın doğası, kimliği, özellikleri, miktarı, bileşimi, menşe ülkesi, üretim metodu, gıdada kullanılan bileşenin farklı bir öğe veya farklı bir bileşen ile ikame edildiği halde tanımlama ya da görseller ile söz konusu gıdada o öğenin kendisi veya bileşeni varmış gibi tüketiciyi yanıltıcı bir unsur bulunmakta mı?Uygulama
2Gıda Etiket Bilgileri-YasalAmbalaj tasarımında; Gıda hakkında bilgilendirme doğru, açık ve tüketici için kolay anlaşılır olması sağlanmış mı?Uygulama
3Gıda Etiket Bilgileri-YasalFason olarak üretimi yaptırılan gıdalarda etiket, "İşletme Kayıt Numarası" veya "Tanımlama İşareti" bilgisi üretimi yapan işletmeye ait olarak tasarlanmış mı?Uygulama
4Gıda Etiket Bilgileri-YasalGıda etiketinde; Gıdanın Adı, Gıdanın Net Miktarı ve varsa Hacmen %1,2' den fazla alkol içeren içeceklerde hacmen gerçek alkol derecesi aynı görüş alanında (bir ambalajın tek bir bakış noktasından okunabilen tüm yüzeyleri) olacak şekilde tasarlanmış mı?Uygulama
You must purchase QuickCheck to see 41 of other questions.
Do you want a demo?
You can start a demo to see what you can do when you buy this QuickCheck.

How do QuickChecks work?

Step 1
Find the QuickCheck
QuickChecks created by experienced Suswisers are question lists that ensure the sustainability of your management system. Find the QuickCheck you need.
Step 2
Add to Cart & Buy
Put the QuickCheck you discovered in your cart and buy them with your credit or debit card with our secure payment method.
Step 3
Get started!
Suswise provides you with the necessary tools to use the QuickChecks you have purchased with your teammates.
Step 4
See what you need to do
Suswisers who are experts in their fields have written everything you need to do step by step in the QuickChecks they have prepared.
Step 5
Enter what stage you are in
For each item in QuickCheck, you can enter what status you are in, your current applications, and your non-conformances.
Step 6
Assign your teammates
You can use your QuickChecks together with your teammates. You can assign them, set deadlines, and track the status of tasks with advanced graphical reports.
Step 7
See your success rate
When you use QuickChecks, you can see your initial and current success status with graphical reports and follow your progress.
Step 8
Manage your nonconformities
QuickChecks allow you to manage your nonconformities. How many non-compliances do you have, who was assigned for them and what are the duties? All on one screen.