x
Nazar Adanır
Quality Systems Consultant

GMP Denetimi Soru Listesi

Summary
GMP(İyi Üretim Uygulamaları) denetimi soru listesi ile: 1.GMP soru listesine hazır olarak ulaşırsınız ve direk denetime başlarsınız 2.Denetim sonunda denetlediğiniz her bir başlık için örneğin haşere kontrol ya da temizlik, otomatik başarı puanınızı görürsününüz 3.Denetim sonunda çıkan uygunsuzluklar için sorumluluları sisteme davet eder, uygunsuzlukları kapatmalarını suswise sistemi üzerinden sağlarsınız. Kapatma kanıtlarını maille toplamanıza gerek kalmaz. 4.Her kapatma kanıtı sonrası başarı oranınız yükselir ve denetim sonuda tüm kapatmaları ne kadar başarılı gerçekleştirdiğinizi takip edebilirsiniz. Bu soru listesi toplamda 14 başlık altında GMP denetimi gerçekleştirmenizi sağlar. Bu başlıklar: Dış Alan, Üretim, Sosyal tesisler, temizlik, haşere kontrol, yardımcı maddeler, su, teknik, atık, hijyen, paketleme, aydınlatma ve havalandırma, depo, eğitim.
Existing Standards
BRCGS, IFS, FSSC, ISO 22000
Tags
fabrika denetimi, gmp
QuickCheck Content
Relevant Standard Item NoTask TitleTask DetailsExpectation
1GMP Kontrol-Dış AlanFabrika/işletme alanında/çevresinde bulaşmaya yol açacak çöp ve atık yığınları bulunuyor mu?Uygulama
You must purchase QuickCheck to see 9 of other questions.
Do you want a demo?
You can start a demo to see what you can do when you buy this QuickCheck.

How do QuickChecks work?

Step 1
Find the QuickCheck
QuickChecks created by experienced Suswisers are question lists that ensure the sustainability of your management system. Find the QuickCheck you need.
Step 2
Add to Cart & Buy
Put the QuickCheck you discovered in your cart and buy them with your credit or debit card with our secure payment method.
Step 3
Get started!
Suswise provides you with the necessary tools to use the QuickChecks you have purchased with your teammates.
Step 4
See what you need to do
Suswisers who are experts in their fields have written everything you need to do step by step in the QuickChecks they have prepared.
Step 5
Enter what stage you are in
For each item in QuickCheck, you can enter what status you are in, your current applications, and your non-conformances.
Step 6
Assign your teammates
You can use your QuickChecks together with your teammates. You can assign them, set deadlines, and track the status of tasks with advanced graphical reports.
Step 7
See your success rate
When you use QuickChecks, you can see your initial and current success status with graphical reports and follow your progress.
Step 8
Manage your nonconformities
QuickChecks allow you to manage your nonconformities. How many non-compliances do you have, who was assigned for them and what are the duties? All on one screen.